International Geelvinck Fortepiano Concours, 2de ronde

16 oktober 2015 | 10.00 uur | Museum Geelvinck,
Deel dit bericht:

Vanaf 10.00 tot ca. 14.00 uur (Beletage): 2e ronde International Geelvinck Fortepiano Concours

De kandidaten spelen op de fortepiano, gebouwd in 1815 door Willam Stodard in Londen en de fortepiano, gebouwd door Joseph Böhm in Wenen, c. 1820 (bruikleen Gijs Wilderom). De Stodart pianoforte is een vleugel met een Engels mechaniek en twee pedalen: sustain en una corda. Dit instrument werd vorig jaar gerestaureerd door Gijs Wilderom voor de Sweelinck Collectie.

De jury wordt geleid door Marcel Baudet (Young Pianists Foundation) en aan de jury wordt deelgenomen door ondermeer Willem Brons en Joyce Lindorff (Boyer College, Philadelphia, VS).

De tweede ronde duurt tot ongeveer 14.00 uur. Het wordt spannend. U kunt er bij zijn!

De zes beste kandidaten van de 1e ronde zijn:

+ Daria Redina
+ Natalia Lentas
+ Naruhiko Kawaguchi
+ Mariko Goto
+ Wakana Shimizu
+ Saeyoung Jeong

——————

Second Round – fortepiano with English action

– Performance on pianoforte grand built by Joseph Böhm (Vienna), c. 1820, FF-f””, Viennese action, five pedals: una-corda, bassoon, sustain, moderator and drum-bell or a fortepiano grand built by William Stodart (London), 1815, CC-c””, English grand action with two pedals: sustain and una corda

– Required are two pieces:
• a sonata by Ludwig van Beethoven (1770-1827) or by Franz Schubert (1797-1828) to be chosen by the candidate
• a solo work – not being a sonata movement – from the period 1790-1820 to be chosen by the candidate; this work should be suitable for English action

——————–

Location:         Library (Stodart) and Blue Room (Böhm), Beletage, Museum Geelvinck

Time:              10:00 – 14:15

Instruments:
– William Stodart (London), 1815, CC-c””, English grand action with two pedals: sustain and una corda

– Joseph Böhm (Vienna), c. 1820, FF-f””, Viennese action with five pedals: una-corda, bassoon, sustain, moderator and drum-bel

 

10:00-10:35
Natalia Lentas            27       Poland
on Böhm:
L. van Beethoven (1770-1827):
Sonata No.3 in C major, Op.2
– Allegro con brio
– Adagio
– Allegro
– Allegro assai

on Böhm:
Clementi (1752-1832):
Fantasy with variations on “Au claire de la lune”, Op.48

 

10:35-11:10
Wakana Shimizu       25       Japan
on Böhm:
F. Schubert (1797-1828):
Sonata No. 20 in A major, D.959

on Böhm
L. van Beethoven (1770-1827):
Bagatelles No.1 in g minor, Op.119

 

11:10-11:45
Saeyoung Jeong
         27       South-Korea
on Böhm:
L. van Beethoven (1770-1827):
Sonata No.3 in C major, Op.2
– Allegro con brio
– Adagio
– Scherzo: Allegro
– Allegro assai

Op Böhm:
J.L. Dussek (1760-1812):
The Sufferings of the Queen of France, Op.23 (1793)

 

11:45-12:20
Mariko Goto               30       Japan
on Böhm
L. van Beethoven (1770-1827):
Sonate in f minor, Op.57
– Allegro assai
– Andante con moto
– Allegro ma non troppo – Presto

Schubert (1797-1828):
Von Drei Klavierstücke, D.946
12:20-12:50  Lunch Break

 

12:50-13:25
Daria Redina              23       Russia
on Stodart
F. Schubert (1797-1828):
Piano Sonata No.2 in C major, D.279

on Böhm
L. van Beethoven (1770-1827):
Fantasia for piano Op.77

 

13:25-14:00
Naruhiko Kawaguchi           26       Japan
on Stodart
J.L. Dussek (1760-1812):
Consolation, Op.62

on Böhm
Schubert (1797-1828):
Piano Sonata in B major, D.575

 

14:00-14:15  Jury deliberation and announcement of results

 



Locatie